2. weekend Miesiąca Fotografii w Krakowie

2. weekend Miesiąca Fotografii w Krakowie
2. weekend Miesiąca Fotografii w Krakowie to ogrom możliwości. Wybierajcie do woli spośród wystaw, niezwykłych spotkań, świetnych warsztatów, fantastycznych projekcji czy gier miejskich!

Wśród licznych propozycji, które dla Was mamy, znajdziecie między innymi:
 


PIĄTEK, 24 maja

– godz. 17.00 – dwudniowe, dwujęzyczne (pl/en) warsztaty Akademii Fotografii Contemporary Fashion („BARON MAGAZINE”), czyli: prezentacja magazynu i dyskusja dotycząca kierunku rozwoju i aktualnej struktury magazynu, debata dotycząca aktualnego kształtu „Contemporary fashion” i sesja zdjęciowa.

– godz. 21:00 – pokaz plenerowy SlideNite – Polska fotografia reportażowa. Przestrzenie nad Wisłą staną się na jedną noc forum dyskusji o polskiej fotografii reportażowej, zobaczmy na tych zdjęciach więcej niż na co dzień! Nie martwcie się, w razie fatalnej pogody pokaz odbędzie się we wnętrzach FORUM Przestrzenie!

 

 


SOBOTA, 25 maja    

– o godz. 12:00 w Galerii Bunkier Sztuki otworzy swe podwoje CLOUDMINE POP UP SHOP – dwudniowy butik z kolekcjami polskich projektantów. Będzie można zobaczyć (i kupić!) rzeczy m.in. Ani Kuczyńskiej, Marios (jedyna okazja do zobaczenia ich w Polsce), Delikatessen, Justyny Chrabelskiej, Natalii Siebuły, Domi Grzybek i wielu innych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny w ramach biletu na wystawę;

– godz. 13:00 (także w Bunkrze Sztuki) oprowadzanie kuratorskie – o wystawie Pogranicza mody opowie Karolina Sulej, dziennikarka, redaktorka naczelna tegorocznej Sekcji eksperymentalnej MFK, magazynu Maj (oprowadzanie w języku polskim, w cenie biletu na wystawę);

– godz. 15.30 również w Bunkrze Sztuki warsztaty dla dzieci w wieku 5–12 lat inspirowane wystawą Synchrodogs Crypsis. Wstęp wolny!
Obowiązują zapisy: dzieciaki[@]2015.photomonth.com

– godz. 18:00 – w Muzeum Manggha kolejne z serii Spotkanie mistrzowskie: Zbigniew Libera. Jeden z najciekawszych i najważniejszych polskich artystów, którego prace – fotografie, filmy wideo, instalacje, obiekty i rysunki – w przenikliwy i przewrotny intelektualnie sposób grają ze stereotypami współczesnej kultury, opowie o swojej twórczości.
Spotkanie poprowadzi Witek Orski. Wstęp wolny.

– godz. 21:00 – kolejny plenerowy pokaz z cyklu SlideNite – finałowy pokaz konkursu photo.mov. Kto wygrał photo.mov? Wszystko stanie się jasne!

Jeżeli zła pogoda da się nam we znaki pokaz odbędzie się we wnętrzach FORUM Przestrzenie.

Zadaniem uczestników było stworzenie krótkiej pracy wideo wykorzystującej fotografie i ożywienie ich za pomocą technik montażu i dźwięku. Jurorzy photo.mov – Wojciech Bąkowski, Aneta Grzeszykowska i Karol Radziszewski – wybrali najciekawsze prace, a spośród nich wyłonili trzech zwycięzców.
 

   
NIEDZIELA, 26 maja

– o godz. 11.00 rozpocznie się drugi dzień CLOUDMINE POP UP SHOP, butiku z kolekcjami polskich projektantów w Bunkrze Sztuki. Do godz. 18:00 możecie buszować wśród najlepszej polskiej mody! Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny w ramach biletu na wystawę Pogranicza mody;

– godz. 12.00, w Bunkrze Sztuki także warsztaty dla dzieci w wieku 7–12 lat inspirowane wystawą Pogranicza mody. Godzinne spotkanie zaprezentuje możliwości kreowania swojego wizerunku: przebieranie się, kamuflaż, noszenie maski czy uniformu. UWAGA: będzie super, podczas zajęć istnieje ryzyko zabrudzenia ubrania!

– godz. 12:00 – Spotkanie mistrzowskie z Marie Schuller w przestrzeni wystawy SHOWstudio/ Fashion film w Angel Wawel.

Spotkanie mistrzowskie to świetna okazja, aby poznać artystów, którzy Was inspirują, posłuchać o ich działaniach – związanych z fotografią i nie tylko, jak w tym właśnie przypadku.

Marie Schuller jest szefową działu filmów o modzie SHOWstudio. W swoich pracach tworzy często surrealistyczne, niepokojące wizje. Pracowała nad filmami dla tak znaczących klientów jak Walter Van Beirendonck, Hermes czy Marni.
(spotkanie w języku angielskim, wstęp wolny)

Więcej informacji znajdziecie w harmonogramie Miesiąca Fotografii w Krakowie 2013

  

Drugi weekend Miesiąca Fotografii to także Weekend Krakow Photo Fringe. Zagraj z Fringe'em i weź udział w jego totalnym portrecie. Znajdź mapę Krakow Photo Fringe, w miejscach z numerem: 2, 15, 24, 33 oraz 39 (Biuro festiwalowe Miesiąca Fotografii w Krakowie w Bunkrze Sztuki) otrzymasz instrukcję do gry – podążaj za nią! Uwolnij swoją wyobraźnię i FRINDŻUJ!

W ramach Fringe’a w ten weekend także, m.in.: spotkanie z Bolesławem Lutosławskim (sobota, godz. 16.00, MOS) czy z Mateuszem Sarełło i Michałem Łuczakiem w Akademii Fotografii (sobota, godz. 18.00) oraz akcja Karoliny Grzywnowicz, zbierającej opowieści o fotografiach których nie ma (Fotografie nieistniejące, Bunkier Sztuki, sobota, godz. 11.00).

Więcej informacji o Krakow Photo Fringe: krakowfringe.com, facebook.com/krakowphotofringe

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.