2. weekend święta fotografii

2. weekend święta fotografii
Drugi długi weekend Miesiąca Fotografii w Krakowie to wiele ciekawych atrakcji:

Drugi długi weekend Miesiąca Fotografii w Krakowie to wiele ciekawych atrakcji:

 

CZWARTEK, 30 MAJA

 

Zapraszamy do MOCAKu, Angel Wawel i New Roman – prezentowane tam wystawy Programu głównego będą dostępne w ten świąteczny dzień.

 

O godz. 18:00 w MOCAKu Spotkanie mistrzowskie z Tadeuszem Rolke połączone z projekcją filmu o artyście Dziennik z podróży w reżyserii Piotra Stasika, prezentowanego przez Krakowski Festiwal Filmowy. W Spotkaniu weźmie również udział reżyser filmu, prowadzenie: Lech Moliński.

 

Photomonth_kropki_duze

 

PIĄTEK, 31 MAJA

 

O godz. 18:00 w Muzeum Manggha rozpocznie się ostatnie z tegorocznej serii Spotkań mistrzowskich. To doskonała okazja do dowiedzenia się więcej i rozmowy z Oliverem Chanarinem, fotografem, kuratorem (wspólnie z Adamem Broombergiem) projektu Alias podczas IX edycji Miesiąca Fotografii w 2011 roku.
 

Photomonth_kropki_duze

 

SOBOTA, 1 CZERWCA

 

Rozpoczynamy od działań dla małych bohaterów tego dnia: od godz. 11 w Balu na Zabłociu FOTO-graficzny Dzień Dziecka! Otwarte warsztaty dla najmłodszych dzięki twórczej zabawie pozwolą poznać znaczenie słowa „deseń”, metody budowania tła dla dobrych kadrów i tajniki nakładania wzorów na ubrania – bez ich brudzenia!
 
Od godz. 12:00 do 16:00 w Bunkrze Sztuki będzie można będzie oddać się w ręce pani Danuty Płatek, fryzjerki i jednej z bohaterek wystawy Pogranicza mody, która na miejscu układać będzie fryzury, z których słynie. Na akcję nie obowiązują zapisy. 
 
O godz. 18:00 rozpocznie się panel dyskusyjny tegorocznej Sekcji eksperymentalnej Od wykształconego rolnika do miejskiego inteligenta – o stylu życia w Polsce. Podczas dyskusji prowadzonej przez Karolinę Sulej, redaktor naczelną magazynu Maj, o stylu życia porozmawiają: Agata Michalak („Kukbuk”), Janusz Noniewicz („KMag”, Katedra Mody ASP w Warszawie), Katarzyna Świeżak („Wysokie Obcasy”), Katarzyna Bojarska („Widok”, IBL PAN), Magda Szcześniak (IKP UW)
 
Na zakończenie dnia zapraszamy na KMag Party (wstęp na zaproszenia, więcej informacji: facebook.com/k.mag)
 

Photomonth_kropki_duze

 

NIEDZIELA, 2 CZERWCA

Inspirowanymi wystawą Roy'a Villevoye Czerwone kaliko warsztatami dla najmłodszych w Muzeum Etnograficznym przedłużamy Dzień Dziecka. Start o godz. 12:00. Wstęp wolny, obowiązują zapisy: dzieciaki[at]2015.photomonth.com

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.