Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Dziękujemy i do zobaczenia za rok!
11. edycja organizowanego przez Fundację Sztuk Wizualnych Miesiąca Fotografii w Krakowie dobiegła końca. Tematem przewodnim w tym roku była MODA. Wystawy Programu głównego, Sekcja eksperymentalna i ekspozycje Sekcji ShowOFF oraz wiele wydarzeń towarzyszących – już za nami...

Zakończyła się 11. edycja organizowanego przez Fundację Sztuk Wizualnych Miesiąca Fotografii w Krakowie. Tematem przewodnim w tym roku była MODA. Wystawy Programu głównego, Sekcja eksperymentalna i ekspozycje Sekcji ShowOFF oraz wiele wydarzeń towarzyszących – już za nami...
 
MODA, pojmowana w sposób będący często niespodzianką dla blisko stutysięcznej publiczności festiwalu oraz inspiracją dla ekspertów w tej dziedzinie, stała się osią Programu głównego MFK 2013. 10 wystaw Programu głównego, w tym stanowiąca klucz do zrozumienia definicji MODY przyjętej na potrzeby całego festiwalu ekspozycja centralna Pogranicza mody w Bunkrze Sztuki, tegoroczna Sekcja eksperymantalna (wystawa wydana w formie magazynu Maj) oraz 10 wystaw ekcji ShowOFF cieszyły się – ku naszej radości – zainteresowaniem rekordowo licznej publiczności oraz mediów od prasy kolorowej po media branżowe, zarówno w Polsce jak i zagranicą.
 
Przez cały Miesiąc odbywały się liczne Wydarzenia towarzyszące: warsztaty, debaty, nowa seria Spotkań mistrzowskich, VIII Przegląd Portfolio oraz plenerowe pokazy SlideNite, w tym prezentacja wyróżnionych i zwyciężców pierwszej edycji konkursu photo.mov. W tym roku zrealizowany został także stworzony specjalnie dla najmłodszych entuzjastów Miesiąca szeroki zestaw warsztatów inspirowanych tegorocznymi wystawami Programu głównego.
11. edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie formalnie zakończyła się 16 czerwca, jednak festiwal trwa nadal dzięki Sekcji eksperymentalnej, którą w tym roku jest magazyn Maj –  wzorowany na kultowym Ty i ja, świeży, niebanalny, czerpiący z poczucia humoru, wyczucia i odwagi pierwowzoru. Eksperymentalna w formie i treści wystawa zawiera teksty, ilustracje, eseje wizualne oraz sesje zdjęciowe będące rezultatem wielomiesięcznej pracy kolektywu artystów, dziennikarzy, fotografów i  ilustratorów. Magazyn Maj można kupić nadal w sklepie internetowym Fundacji Sztuk Wizualnych oraz w wybranych punktach w Krakowie i w Polsce. 
Warto zwrócić uwagę również na tegoroczne publikacje festiwalowe: piękny, stanowiący cenne kompendium wiedzy o fotografii mody Katalog MFK2013 oraz kolejne w kolekcji publikacje laureatów Sekcji ShowOFF.
UWAGA! do 1 września w Muzeum Nardowym w Krakowie oglądać można również jeszcze wystawę Vanity. Fotografia mody z kolekcji F.C. Gundlacha!
Projekt Miesiąc Fotografii w Krakowie 2013 organizowany przez Fundację Sztuk Wizualnych jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007–2013, ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminy Miejskiej Kraków oraz Województwa Małopolskiego.
 
Sponsorami 11. edycji Miesiąca Fotografii są Angel Wawel oraz firma Wiśniowski.
 
Patroni medialni MFK2013: Polskie Radio Trójka, TVP2, Gazeta Wyborcza, Onet, Tygodnik Powszechny, Przekrój, VIVA!moda, Fotopolis.pl, Kwartalnik Fotografia, Digital Camera Polska, MaleMan, Aktivist, EXKLUSIV, K MAG, Kraków.pl, KARNET, Magiczny Kraków, O.pl.
 
DZIĘKUJEMY I DO ZOBACZENIA ZA ROK!

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.