Minął drugi weekend Festiwalu!

Minął drugi weekend Festiwalu!
Fot. Studio Luma www.studioluma.pl
Mamy już za sobą drugi weekend Festiwalu, który należał do naszych wyjątkowych gości: Mistrzów oraz recenzentów Przeglądu Portfolio.

Weekend rozpoczęliśmi od Spotkań mistrzowskich i oprowadzań kuratorskich, w czwartek mieliśmy okazję dowiedzieć się więcej o The PhotoBookMuseum od samego dyrektora instytucji, Markusa Schadena, który dzień później oprowadzał nas po wystawie TRACK-22. Natomiast w piątek Clément Saccomani opowiadał o jednej z najważniejszych agencji fotograficznych na świecie – Magnum Photos.
 
 
W sobotę odbyła się sztandarowa impreza MFK – Przegląd Portfolio. Po zakończeniu części zamkniętej rozpoczął się Portfolio Evening – otwarte dla publiczności spotkanie z recenzentami i uczestnikami Przeglądu, podczas którego przy dobrej muzyce i lampce wina można było obejrzeć prezentowane portfolia. Do 14 czerwca są one również pokazywane w tym samym miejscu w formie prezentacji multimedialnej. Ponadto na terenie Centrum Biurowego Lubicz można obejrzeć teczkę ubiegłorocznego laureata Konkursu Griffin Art Space – Bogusława Madeja. Po raz drugi Przeglądowi towarzyszyła nagroda Griffin Art Space – Lubicz 2015 dla autora najlepszego portfolio. Jest nią produkcja autorskich, profesjonalnych teczek kolekcjonerskich, z których jedna zostanie zakupiona do kolekcji Fundacji Griffin Art Space. Zwycięzcę tegorocznego konkursu poznamy już 1 czerwca!
 

W niedzielę oprócz oprowadzania kuratorskiego po wystawie "Ciało obce", w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” odbyło się Spotkanie mistrzowskie z Josefem Koudelką. Przybyły prawdziwe tłumy! Wszystkim dziękujemy za udział w spotkaniu i zapraszamy teraz na wystawę "Inwazja. Praga 68" w Galerii Starmach oraz pozostałe wystawy z naszego programu!

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.