Wespół w zespół

Wespół w zespół
Jesteśmy na półmetku tegorocznej edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie. W tegorocznym programie festiwalu znalazło się wiele ciekawych elementów, które nie byłyby możliwe gdyby nie zaangażowanie firm Angel Wawel i Wiśniowski oraz wsparciu Szwajcarskiej Fundacji dla Kultury Pro Helvetia.

SHOWstudio/ Fashion Film to istotna wystawa tegorocznego festiwalu, wskazująca najnowsze drogi w prezentacji mody, najsilniejszy współcześnie kierunek jej rozwoju: film poświęcony modzie. Londyńskie SHOWstudio, zapoczątkowane przez jednego z najbardziej wpływowych fotografów mody, Nicka Knighta, wyznacza obecnie tempo rozwoju tego obszaru sztuki. Tej wystawy nie można przegapić!
Ekspozycja jeszcze do 16 czerwca prezentowana będzie w niezwykłych przestrzeniach Angel Wawel – dawnym klasztorze Sióstr Koletek, następnie Domu Spokojnej Starości i szkole laboratoryjnej, a niedługo: niezwykłym apartamentowcu. 
Angel Wawel jest Sponsorem Miesiąca Fotografii w Krakowie 2013.
 
 
 
W Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha do 16 czerwca oglądać można inspirowaną metalem i jego możliwościami kolekcję strojów Anny Wiśniowskiej. (tu link: pojawi się na www Mangghi)
Projektantka w swoich kreacjach efektownie wprowadza w świat mody materiały i elementy techniki stosowane w produkcji bram i ogrodzeń, z których znana jest firma Wiśniowski. W kolekcji królują więc metal oraz mięsiste tworzywa wyciszające, a w projektach biżuterii: piloty zdalnego sterowania, breloki, zawiasy, klucze czy zapadki. 
Firma Wiśniowski jest Sponsorem Miesiąca Fotografii w Krakowie 2013.
 
 
 
Pro Helvetia, Szwajcarska Fundacja dla Kultury, aktywnie działa w obszarze promowania kultury w Szwajcarii i poza jej granicami. Pro Helvetia dba o jak najlepsze warunki do pracy twórczej i prezentacji dzieł szwajcarskich artystów. Dzięki wsparciu Fundacji realizujemy wystawę fotografii Waltera Pfeiffera Zakochany w pięknie (wystawa dostępna będzie w Galerii Starmach jeszcze do 23 czerwca 2013) 
Pro Helvetia jest Partnerem Miesiąca Fotografii w Krakowie 2013. 
 
 
 
 
Dziękujemy! Współpraca środowiska biznesu i kultury jest szczególnie potrzebna.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.